Na rynku istnieje wiele kijów do gry w golfa, a w tym artykule postaram się państwu opisać najważniejsze kije, które występują w tej eleganckiej grze. Gracz może mieć w swojej torbie do 14 kijów, więc sporo. Przede wszystkim, wybór kija, zależy od sytuacji na polu golfowym- jeden służy do mocnego uderzenia, a drugi do precyzyjnego „doturlania” piłeczki do dołka, poniżej przedstawię wszystkie rodzaje.

Najważniejsze kije golfowe

Woods

Są to kije wykonane z drewna i służą przeważnie do pierwszego uderzenia, gdyż znakomicie się nadają do długich uderzeń piłeczki, najlepsi zawodnicy uderzają nawet na odległość ponad 300 metrów.

Irons

Kije metalowe, najliczniejsza grupa kijów, jaką mamy w torbie, bo jest to około 10 sztuk. Między każdym jest nieznaczna różnica, tak aby idealnie dopasować odległość, na którą chcemy posłać piłeczkę. Uderza się nimi na odległość 100-200 metrów.

Putter

Specjalne kije, które używa się do krótkich, precyzyjnych uderzeń.

Hybrids

Te kije to połączenie kijów metalowych i drewnianych. Hybrydy pozwalają na bezproblemową grę na różnego typu podłożach.

Wedges

Wyglądem przypominają kije z rodziny irons, ale przystosowane są do wyższych oraz bliższych uderzeń.

Rescue (lub utilities)

Ostatnio coraz bardziej popularne kije, stosowane w wypadku długich uderzeń, wyglądem przypominają połączenie irons i woods, a zastosowanie mają jako zamienniki dla „ironów”.
 
Dokładniejszy opis różnych rodzajów kijów golfowych możesz znaleźć w artykule pod linkiem – https://www.sprzetgolfowy.hekko24.pl/rodzaje-kijow-golfowych/